Změňte svůj finanční mindset, abyste už nikdy nemusely říct „na to bohužel nemám“

 

S těmito slovy se setkávám často: „To si teď nemůžu dovolit.“ nebo „Chtěla bych, ale nemám na to teď bohužel peníze.

Pojďte to změnit jednou provždy a otevřete se hojnosti. Ukážu vám, jak na to.

Od suchého toastu ke stotisícovým investicím do sebe

Trvalo mi roky, než jsem pochopila, jak funguje zákon přitažlivosti. K prozření mi pomohlo mé druhé těhotenství, ale postupně…

Před lety jsem žila hodně jiný život, než teď. Neměla jsem peníze. Jakože vůbec. Platila jsem si vysokou, snažila jsem se studovat a zároveň si na sebe vydělat, což fakt nebylo jednoduchý. Až jsem se jednou sbalila a odletěla s kamarádkou do Dublinu najít si práci, ze které nebudu mít jen kapesné. Musela jsem si na to vzít půjčku a věřit, že to vyjde.

První týdny byly krušné a když jsem si po 2 týdnech mohla koupit v supermarketu k toastu i džem, skákala jsem radostí. Tahle krize naštěstí trvala jen pár týdnů, ale už navždy zůstane součástí mého já.

Co je ale zajímavé – já jsem tehdy nejen peníze neměla, ale také jsem je vnímala úplně jinak. Vlastně jsem jimi opovrhovala, stejně jako lidmi, kteří peníze mají. Měla jsem zkrátka spoustu předsudků o bohatých lidech, podnikatelích apod.

Vyrostla jsem na pohádkách, kde ten klaďák byl chudej Honza a záporák byl ten, kdo měl peníze.

Vystavěla jsem si prostě ve své mysli bariéru, což jsem si tehdy neuvědomovala.

Když vás to zavolá

Během druhého těhotenství jsem se na porod připravovala technikou hypnoporodu a poprvé jsem se pořádně ponořila do tajů meditace, hlubokého uvolnění, vizualizací a afirmací. „Tělo následuje, kam ho mysl vede.“

Nejenže ten porod byl naprosto nádherným, euforickým a transformačním zážitkem, ale přinesl mi nové vnímání toho, co dokážu.

A že vše je vlastně jen v naší mysli.

Tam, kam věnuji svou pozoronost a energii, tam to roste.

Převeďme si to na finance: pokud se budu zaměřovat na nedostatek, tak ten poroste. Když budu stále opakovat „nemám na to peníze“, tak je skutečně mít nebudu. Ale můžu to i snadno změnit a zaměřovat se na hojnost a zvát peníze do života. Protože naše společnost funguje na bázi peněz, ať se nám to líbí nebo ne.

„Každá myšlenka tvoří naši budoucnost.“ Louise L. Hay.

Přečetla jsem na tohle téma spoustu knih. A teorie je tak snadná. Mysli na to, co chceš a ono to přijde.

Jenže!

My nezačínáme od nuly. Máme v sobě spoustu omezujícíh přesvědčení, které jsme za celý svůj život slyšeli. Nejvíc se formujeme v raném dětství a záleží tak, co o penězích a financích říkali naši rodiče.

Pokud jsme slýchávali „Na tohle nemáme peníze.“ „Tohle si nemůžeme dovolit.“ nebo „My jsme chudí, nejsme boháči jako tamti…“ tak nejprve potřebujeme zapracovat na tomto našem vzorci.

Protože dokud říkáme, že peníze nemáme, tak je ani mít nebudeme. Takhle jednoduché to je.

Jak tedy zapracovat na nesloužícím vzorci?

Zvědomit si ho, protože často o něm ani nevíme.

Poděkovat mu (nebyl nám předán se špatným záměrem).

Propustit ho.

A takto postupně přeformátovávat všechny naše staré vzorce a představy o financích.

Zároveň vás mohou podpořit afirmace. Třeba tyto od Louise L. Hay

„Zasloužím si velmi dobrý příjem. Nemusím o něj nijak bojovat, dosahuji jej bez námahy.“

„Mám dobrý vztah k penězům a vždy jich mám pro své potřeby dostatek.“

„Podporuji jiné lidi na cestě k bohatství a na oplátku mě život podporuje dalšími úžasnými způsoby.“

Je to dlouhodobá práce, která se však vyplatí. Proto tomu věnuji celý jeden modul v kurzu Klidnou mámou a sebevědomou ženou do hloubi duše, který teď znovu otevírám (29.3.2021)

Proč mi tak záleží na tom, aby ženy žily v hojnosti?

Protože v otázce peněz v naší společnosti stále převládá genderová nerovnost a muži jsou za stejnou práci často placeni lépe.

Protože ženy, jakmile otěhotní, čekají obvykle roky finanční závislosti – ať už na státu nebo na partnerovi. Navíc jejich hodnota na trhu práce právě kvůli dětem často klesá.

Protože chci, aby všechny ženy mohly pro sebe i své děti kupovat kvalitní věci (ať už jde o boty, potraviny nebo třeba vzdělání). I když to jsou samoživitelky.

Protože jsem si touto cestou sama prošla. Byla jsem v mínusu, měla jsem několikrát 2 práce, pracovala jsem jako uklízečka i servírka. Vážím si tvrdé práce, ale zároveň už vím, že se jako ženy nemusíme strhat, abychom žily v hojnosti.

Jediné, co potřebujeme, je dovolit si to. 

Pokud to s vámi rezonuje a chcete vykročit na cestu k hojnosti, můžete začít tady.

Šárka Chapman
Jsem máma tří dětí, autorka kurzů pro ženy>> a autorka relaxací >> a těhotenských afirmací zdarma. >> Inspiruji a podporuji ženy na jejich cestě mateřstvím tak, aby si ho užívaly a cítily se v něm dobře. Vyzkoušejte relaxaci Vlny moře zdarma >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů