Šárka Chapman

Tohle je vaše šťastné místo

Najdete zde relaxace a afirmace pro vaše zdravé těhotenství, hladký porod nebo šťastné mateřství. 

Relaxace

Krátké ale účinné audio nahrávky s okamžitým efektem - ve vašem telefonu.

Dech

Počítání do 10 moc nefungue, ale dlouhodobý trénink z relaxací ano!

Vizualizace

Pomohou vaší mysli tam, kde potřebuje být. Proto je používají třeba vrcholoví sportovci.

Afirmace

Pro chvíle pochyb, strachů nebo negativních emocí, které vám pomohou efektivně překonat.

Jak to funguje? 

Vyberte si relaxaci, která nejvíce odpovídá vaší aktuální situaci. Tu můžete poslouchat online nebo si ji stáhnout do svého telefonu. Při opakovaném poslechu se vaše tělo a mysl naučí efektivně spolupracovat

Začátky nejsou snadné, protože jedeme ve starých vzorcích, ale postupně se naučíte naladit na svůj dech a rozdýchat silnou emoci. Pomohou vám v tom také vizualizace, které ve svých relaxacích používám a které už budete znát. A v neposlední řadě jsou to afirmace, které jsou pro období pochyb nebo negativních myšlenek, které vám pomohou překonat. 

Relaxace pro těhotenství a porod

Přejete si otěhotnět, ale nedaří se to?

Pozvěte ho v hluboké relaxaci, která vám dodá klid, sebedůvěru a sejme z vás tlak, kvůli kterému se možná početí nedaří.

Nechte se provést touto relaxací, která vás hluboce uvolní a povzbudí na vaší cestě. 

Ať už se snažíte o početí přirozeně nebo pomocí IVF, díky uvolněnému a pozitivnímu vnitřnímu nastavení zvyšujete šance, že se miminko udrží a vše bude probíhat v pořádku. 

Tato hypnoporodní relaxace pracuje s dechem, vizualizacemi a afirmacemi tak, aby vám pomohla na cestě za vytouženým děťátkem.

Kompletní balíček hypnoporodních relaxací a afirmací:

Vnitřní klid 

Skutečně hluboká relaxace, která pomocí vizualizací uvolní jednotlivé části vašeho těla potřebné pro porod. Díky ní propojíte tělo s myslí tak, aby efektivně spolupracovaly. 

Tato relaxace vám přinese vnitřní klid a pozitivní naladění se na porod. Prohloubí vaši důvěru ve vlastní tělo a miminko, na které vás krásně napojí. 

Skutečně nádherná předporodní relaxace, ke které se budete ráda vracet.

Délka nahrávky je 28 minut.

Při samostatné koupi je cena 180,- Kč

Klidná důvěra v krásný porod

Díky této relaxaci se zbavíte strachů a obav z porodu a věcí s ním spojených. Naplní vás klidem a sebevědomím, že vy i vaše miminko porod krásně zvládnete. 

Pomocí vizualizace mraků a slunce vám ukáže, jak pracovat se svými strachy a limitujícími názory, které v sobě máme zakořeněné. 

Délka 12 minut

Při samostatné koupi je cena 180,- Kč

Relaxace hlavy a obličeje

Tato krátká relaxace je ideální pro častý poslech. Díky ní se můžete do stavu relaxace nořit častěji a vaše mysl a tělo se tak naučí do tohoto hluboce uvolněného stavu ponořovat rychleji a hlouběji

Pozitivně vás naladí na porod a propojí vás s vaším miminkem. 

Délka relaxace: 6 minut

Při samostatné koupi je cena nahrávky 120,- Kč

Uvolňující relaxace před porodem

Relaxace, která se zaměřuje na hluboké uvolnění. A s každým dalším poslechem se uvolníte hlouběji a hlouběji. 

Dodá vám pocit jistoty a bezpečí. Pracuje se strachy a pomáhá je zpracovat tak, aby negativně neovlivnily váš porod. Posiluje sebevědomí a naladí vás, abyste se na porod skutečně těšila a vnímala ho jako nádherný zážitek. 

Je dobré ji poslouchat pravidelně (třeba jednou týdně) a je vhodná i k porodu

Délka relaxace: 10 minut

Při samostatné koupi je cena 140,- Kč

Požehnání k porodu

Relaxace s vizualizacemi, které vám dodají pocit bezpečí a propojí vás s kruhem vám blízkých žen. 

Předporodní oslava a rituál ve vaší mysli, který vás posílí a ze kterého budete moci čerpat i při porodu. 

Představte si, že jste obklopena svými nejmilejšími ženami, které vás hýčkají a připravují na porod. 

Délka relaxace: 18 minut

Při samostatné koupi je cena 180,- Kč

Relaxace pro šestinedělí

Období po porodu je nádherné a zároveň náročné. Tělo se hojí a vrací do původního stavu. Je tu nový člen rodiny, který si zvyká na nové prostředí, ale žena se často cítí, že by měla naskočit zpátky do své role.. 

Tato relaxace je tu proto, aby vás upevnila v tom, že šestinedělí je jedinečné období, které byste si měla co nejvíce užít a zároveň odpočívat.

Délka relaxace: 23 minut

Při samostatné koupi je cena 180,- Kč

Kompletní balíček hypnoporodních relaxací a afirmací

  • nahrávky můžete poslouchat on-line nebo si je stáhnout do telefonu/počítače;
  • afirmace jsou ve formátu pdf a můžete si je vytisknout a mít je tak neustále na očích;
  • k relaxacím i afirmacím máte už navždy přístup; a
  • aktualizace: budu-li balíček obměňovat nebo doplňovat, pošlu vám automaticky novější verzi zdarma, třeba pro vaše další těhotenství.

Cena za kompletní balíček hypnoporodních relaxací a pozitivních afirmací je 890,- Kč

Oproti jednotlivým nahrávkám tak ušetříte 10% a získáte krásné bonusy

Relaxace pro spokojené mateřství

Co na kurz, relaxace a afirmace říkají další maminky?

Na Šárčin web jsem narazila pár týdnů před druhým porodem. Klidná máma - přesně tak jsem se chtěla cítit. Po prvním porodu jsem si totiž v sobě nesla velmi nepříjemnou vzpomínku na porod plný bolesti, strachu a momentů, kdy jsem si od personálu v porodnici nechala přesvědčit k zásahům, o kterých jsem byla přesvědčená, že nejsou správné. Přestože jsem poprvé rodila bez komplikací, zůstal ve mně pocit, že jsem prožila něco velmi ošklivého. I když jsem se na druhý porod pečlivě připravovala, vybrala jsem si přátelskou porodnici a vlastní porodní asistentku, moje nervozita z porodu byla v posledních měsících těhotenství velmi silná. Tehdy jsem se rozhodla, že Šárčin kurz hypnoporodu je pro mě to pravé. A nezklamal mě. Relaxace, afirmace, aromaterapie, spousta informací i všechno to, o čem jsem během kurzu potřebovala mluvit, jako by do sebe zapadlo a už po týdnu jsem se přistihla, že se v běžných denních situacích mimoděk usmívam. Když jsem rodila podruhé, všechno bylo úplně jiné. Cítila jsem se silná a odhodlaná. Byla jsem to já, kdo rozhodoval o tom, co se bude dít. Ostatní tu byli pouze proto, aby mě podpořili. V nejtěžších momentech jsem čerpala sílu z relaxací a afirmací z kurzu hypnoporodu. Po porodu jsem cítila obrovskou euforii. Šárčin kurz hypnoporodu proto doporučuju všem ženám, které se rozhodly, že na porod svého dítěte chtějí vzpomínat s vděkem a radostí.
Anna PokrupováAnna Pokrupová, překladatelka a autorka blogu o cizích jazycích a cestování www.annaoulehlova.cz
Šárčin balíček je krásný dárek pro každou nastávající maminku. Už to, že si udělá čas sama na sebe a přitom nemusí nic vymýšlet, protože Šárka ji vším krásně provede. To je něco! Miminko se mi při poslouchání v bříšku krásně vrtělo a já se zbavovala všedního napětí a dopřála si luxus vědomé relaxace. Při poslouchání relaxace Klidná důvěra v krásný porod mi samy od sebe běžely hlavou krásné vizualizace a rty se mi samy zhouply do úsměvu. Balíček chci doporučit všem nastávajícím maminkám, které si chtějí užít těhotenství a mít krásný porod.
KláraIlustrátorka www.klarajanikova.cz
Relaxace a afirmace od Šárky jsou opravdu skvost a asi na ně začínáme mít s miminkem v bříšku závislost ;) Vždycky jsem se na hodinách jógy těšila na finální relaxaci. Vzhledem k časově náročné práci cvičím spíše doma a díky těmto nahrávkám si můžu udělat relaxaci, kdykoli potřebuji. Nejen při cvičení, ale i během dne, když se potřebuji uvolnit z pracovního napětí a naladit se opět na sebe a svůj dech.
JolaMarketingová koordinátorka
"Těhotenský balíček“ je moc pěkně udělaný! Moc se mi líbil. Naposlouchala jsem všechny meditace a prošla všechny texty. Pro mě byla vždy výzva poslouchat jiné meditace, já mám již svůj styl a způsob, což jsem si ale uvědomila, není vždy jen výhodou. Hlavně v těhotenství. Tvé vedení dává jiný pohled, jiné hloubky a „úniky“. Afirmační karty jsou mé oblíbené, mám je vytištěné a připíchnuté na mé barevné nástěnce před sebou. Už tam pomalu mizí pracovní věci a jsou tam teď obrázky dětí, miminka v bříšku a afirmace. Je to hezké a dovoluji si to vlastně poprvé v životě.
VěraInspirátorka a motivátorka, maminka třech dětí, www.happier.cz
Po celodenním shonu s malým čertíkem a druhým v bříšku jsou Šárčiny relaxace skvělým odreagováním na večer, kdy si můžu vychutnat chvilku jen pro sebe. Příjemná relaxační hudba i Šárčin hlas mi dovoluje se po celém dni uvolnit a odpočinout si. Relaxační balíček mohu z vlastní zkušenosti doporučit všem nastávajícím maminkám. Mně tato hudba velmi pomáhá i v období nevolností. Všechny nahrávky jsou velmi kvalitně zpracované a dostatečně dlouhé pro zrelaxování. Afirmační kartičky jsou pak příjemným bonusem, které budoucí maminku každý den podpoří v pocitu i myšlenkách, že vše probíhá a proběhne v tom nejlepším pořádku. Pozitivní naladění v těhotenství i před porodem je velmi důležité.
Evawww.tapkame.cz
Šárčiny relaxace se už pro mě staly takovou každodenní nutností. Nikdy předtím bych si nemyslela, že se naučím tak rychle relaxovat a "vypnout". Šárčin sametový a podmanivý hlas vás dokáže odpoutat od každodenní reality a přenést do jiné dimenze. A co víc, já u nich pravidelně usínám, takže moje chvílky s relaxacemi jsou opravdu odpočinkové.
TerezaŠperkařka; www.terezacermakova.com

Zaposlouchejte se

a uvolněte se

věnujte sama sobě lásku a péči, kterou dáváte druhým

Co o relaxacích říkají ženy, které je už poslouchají?

Večerní relaxace pro unavenou mámu: V životě každé mámy jsou dny nebo okamžiky, které by chtěla prožít jinak nebo lépe. Tato relaxace vám pomůže naladit vaše myšlení na pozitivní vlnu, uvědomit si, že pro své dítě jste ta nejlepší máma i to, že vy sama jste tou nejdůležitější osobou. Oddychová relaxace, díky které se každá máma může alespoň na pár minut věnovat jen sama sobě.
LucieBrand Manager
Večerní relaxace pro unavenou mámu: Při poslechu této relaxace mám hřejivý pocit, že jsem jedinečná máma. Pocity vlastní nedostatečnosti mizí jako mávnutím kouzelného proutku. Svým uklidňujícím stylem mě přivádí na léčivou cestu sebeobjevování a sebelásky a učí mě, jak se maminka může stát sama sobě milujícím rodičem.
Gabriela Maminka dvou synů
Jsem racionálně uvažující člověk a na relaxace moc nejsem, ale jsem moc ráda, že jsem tuhle zkusila. Někdy i to, co člověk tuší, myslí si nebo možná i ví, je dobré slyšet od někoho jiného. A formou této krátké meditace to pro mě bylo příjemně uvolňující.
SilviaSpoluzakladatelka www.slowgraphy.cz
Vedena meditacia pre unavenu mamku mi uvolnila cele telo, skrze coho sa mi dokaze uvolnovat aj mysel. Rychle zregenerovanie i upokojenie, ktore by mohlo trvat aj navzdy... Stale sa vraciam k zvuku a vanku mora, co ma nadalej upokojuje v roznych situaciach.
JulianaArte-terapeutka, nakladatelka
Šári, hned jsem si tvou relaxaci pustila a je to nádhera! Na závěr jsem se přistihla s velkým úsměvem na rtech ;) Moc díky. Krásný hlas máš a krásná slova říkáš.
MichaelaMaminka dvou dcerek
"Milá Šárko, ráda bych Vám moc poděkovala za nádherné pohlazení na duši v podobě večerní relaxace pro unavenou mámu. Když jsem večerní relaxaci slyšela poprvé, přiznám se, že jsem ji celou probrečela, rozhodně to však nepovažuji za slabost, naopak. Byl to pláč potřebný a velmi očistný. Teď už se vždycky těším, až se každý večer zaposlouchám. Je tak důležité slyšet, že středem všeho - a skoro se to slovo bojím takhle napsat a ještě zvýraznit (ale už se to učím) - tedy že středem všeho jsem JÁ. Teprve pak může dobře fungovat to všechno okolo. Jak nemám ráda povinné činnosti, myslím, že tuto meditaci by si měla poslechnout alespoň jednou za svůj život “povinně” snad každá máma."
Vendula
Tahle relaxace je prostě nádherná! Ty jsi master relaxace! A ta nádherná melodie u toho. Skvěle se to doplňuje s těmi obrazy vesmíru. Oceňuju hodně i to dýchání na začátku, hlavně vypuštění všeho i se zvukem, to mi dost pomáhá.
Jola
Díky Vám se učím si správně udělat čas na sebe i když jsem s dětmi. I ty malé chvilky si vychutnat. Umíte vše tak klidně a nenáslnitě popsat a říct ve vašich relaxacích a příspěvcích.
Zuzana

Vytvořte si svůj vlastní koutek s afirmacemi, na který se budete ráda dívat a který vás nabije pozitivní energií.