Šárka Chapman

Jsem lektorka hypnoporodu, dula, autorka relaxací a trojnásobná máma.

Ukážu vám, jak s pomocí relaxací, pozitivních afirmací a vizualizací dosánout toho, co chcete. 

Ať už je to krásný a vědomý porod nebo být klidnou a pohodovou mámou

Chcete být tou nejlepší mámou pro své dítě?

Od časů našich babiček i maminek se doba dost změnila. Máme nejen demokracii, ale i internet. A na něm přehršle informací a nových přístupů. Od hypnoporodu, přes bezplenkovku a BLW až po kontaktní rodičovství a Montessori...

Na jednu mámu toho může být někdy moc. Jak se v tom orientovat, jak si to nenechat přerůst přes hlavu a jak nepodléhat tlaku okolí a dobře míněným radám? 

Jako Klidná máma sdílím svou cestu mateřstvím, na které jsem už 6. rokem. Z vyjukané novopečené mámy malé holčičky jsem trojnásobnou mámou, která už je mnohem víc v klidu.  A svou cestu sdílím s vámi - krůček po krůčku. 

Jak se jako máma cítíte? 

Řekla byste o sobě, že jste dobrá a šťastná máma? 

Užíváte si své mateřství?

Já už ano.

Jsem dobrá máma, protože své děti miluju, protože dělám vše, jak umím nejlépe, ale ne lépe, a protože to posuzuju svýma očima. Ne společenským měřítkem, ne okem tchýně nebo sousedky. 

Dobrá máma neznamená dokonalá máma. Neznamená to nekonečnou trpělivost, sebeobětování, ani pokaždé teplé večeře nebo spárované ponožky. Dobrá máma má dobré i špatné dny, má dny zábavné, obyčejné, radostné, šílené, prokýchané, uzívané, veselé i vyčerpávající. Protože takové mateřství je. Je všechno jen ne dokonalé. A stejně tak i mámy. 

Dobrá máma je laskavá, především sama k sobě. To byl nejdůležitější krok na mé cestě k tomu, že se cítím v mateřství dobře a spokojeně a hlavně o sobě, jako o mámě, už nepochybuju

Ale musela jsem k tomu dospět. 

Má cesta k sebevědomí a vnitřnímu klidu vedla přes mé porody a hypnoporod - relaxace, afirmace a vizualizace. Druhým porodem, který byl nádherný a snadný, začala moje transformační cesta.

Stala jsem se lektorkou hypnoporodu a naučila se využívat relaxace a afirmace nejen v těhotenství, ale i během běžných dní, kdy potřebuju jako máma povzbudit, upustit páru a nebo se dát do pohody. 

Nádherný prožitek druhého porodu mi podvědomě zvednul sebevědomí jako ženě i jako matce. Nejde o to, která žena měla lepší porod, kde a jak rodila. Jde o to, jak se při porodu cítí. Já jsem cítila sílu a jistotu, s jakou dokážu přivést své děťátko na svět. 

Na konci roku 2019 se nám narodilo třetí děťátko, které jsem porodila opět doma, snadno a hladce. Věděla jsem, že to dokážu. Nepochybovala jsem o své síle. 

Co mě dělá šťastnou mámou
 
A ač si to trošku protiřečí, čím víc máme dětí, tím klidnější je mé mateřství. Ne že bych se snažila být vyzenovanou matkou, ale všechno jde snadněji a zároveň vědoměji. Víc se starám o vlastní potřeby a naplnění. 

A vím, kam sáhnout, když je toho na mě moc, když mám tendenci křičet a sklouzávat do starých vzorců. Už se dokážu zastavit a přenastavit. 

Přidejte se ke mně na cestu ke spokojenému mateřství i ženství. 

Šárka 

Mé největší hobby jste vy!

Mou velkou vášní a radostí je péče o těhotné ženy, které připravuji na porod ve svých online kurzech hypnoporodu

Pro naše i vaše děti tvořím rozvíjecí aktivity, které je odtrhnout od displejů a smysluplně je zabaví. 

A když mám večer pro sebe, nahrávám láskyplné relaxace pro ženy, které chtějí mateřství prožívat víc v klidu. 

Vzdělání

 • FHS - Karlova univerzita
  Kde jsem se věnovala především psychologii zdraví Profesora Jara Křivohlavého a psychologickým seminářům Docenta Václava Břicháčka.
 • Praxe
  Praxi jsem pak získala jako dobrovolník v dětských domovech pod záštitou organizace Letní dům, tak na dětské psychiatrii v Thomayerově nemocnici pod záštitou organizace Lékořice. 
 • KG Hypnobirthing- lektorka hypnoporodu
  V Anglii jsem se v roce 2018 stala certifikovanou lektorkou hypnoporodu a od té doby učím kurzy a připravuji relaxace a pozitivní afirmace
 • Kurz pro duly s Michel Odentem
  V roce 2019 jsem v Londýně absolvovala 3-denní kurz pro duly s Odentem a Liliannou Lammers
 • Kurz aromaterapie a homeopatie v těhotenství a při porodu s Ingeborg Stadelmann
  Znalosti z tohoto kurzu jsem využila jak během 2 svých těhotenství a porodů, tak je nadále využívám při práci s klientkami, i v běžném životě s dětmi.
 • Práce s energií
  Do hluboké práce s energií jsem se ponořila v roce 2020 skrze metodu Energetic Breakthrough Method, kterou vytvořily Lenka Lutonská a Sarah Negus. U Sarah, která spojuje moderní psychologii s tradičním šamanstvím, se nadále učím v jejích programech i v roce 2022. 
S Michel Odentem v Londýně
0
děti
0
let zkušeností
0
nahraných relaxací a afirmací
0
hodin uvolnění

Co dává Klidná máma druhým? 

Šárko, Klidná máma, čili vy, mi dáváte strašně moc energie do mateřství, když o sobě pochybuju. Nebýt na sebe přísná a vidět to pozitivní, udělat si na sebe čas, jste mě naučila vy. I u vašich relaxací jsem vytrvalá. Pomáhají mi i v období před menstruací. Nejraději mám Večerní relaxaci a Pětiminutovku.
ZuzanaMáma 3 dětí
Ráda bych poděkovala za krásné materiály, které jsem pořídila pro svoje děti. Jak Pohádkohraní, tak i karty. O Montessori pedagogice vlastně nic nevím, ale tohle mě prostě zaujalo. Jsem psycholožka a před mateřskou jsem shodou okolností pracovala s dětmi v nemocnici atd, takže mě obecně vše pro rozvíjení dětí zajímá. Mám aktuálně čtyřletou dceru a rok a půl starého synka, takže aktivity budou hlavně bavit dceru, ale těším se, že vše využijeme do budoucna společně.
Marie DoudováPsycholožka

Zdarma pro vás:

Relaxace Vlny moře zdarma pro vás

 • Zklidní vás a příjemně uvolní celé vaše tělo. 
 • Ukáže vám, kde leží vaše vnitřní síla. 
 • Zvedne vaše sebevědomí. 
 • Pohladí vás na duši. 
 • Můžete si ji kdykoli poslechnout z mobilu a ponořit se do hlubokého klidu, aniž byste musela někam chodit nebo si zajišťovat hlídání. 

Pro všechny ženy, které se chtějí zbavit vnitřního napětí, nabít se pozitivní energií a naladit se na sebe samu. 

Relaxace pomáhá k hlubokému uvolnění už

0
ženám

Pozitivní těhotenské afirmace zdarma

 • Chcete se pozitivně naladit na porod?
 • Hledáte pár slov, která vás uklidní ve vypjaté situaci?
 • Máte v sobě obavy, se kterými se chcete vypořádat?

Tyto pozitivní afirmace jsem připravila na základě svých zkušeností 3 porodů a znalostí duly a lektorky hypnoporodu

Vyměňte strachy a obavy za pozitivní naladění. 

Na porod se můžete skutečně těšit!

Tyto pozitivní afirmace už povzbuzují 

0
žen a jejich miminka