Dvě tak trochu jiné rozvíjecí aktivity pro vaše děti

Dnes pro vás mám dvě aktivity, které vám pomůžou rozvíjet schopnosti vašeho dítěte a přitom je připravíte za pár minut z běžných domácích ingrediencí. Ta první je spíš pro děti 4 roky a výše, protože vyžaduje trochu trpělivosti a soustředění. Je to taková malá laboratoř u vás v kuchyni. A ta druhá je pro různě velké děti, tudíž skvělá pro sourozence rozdílného věku.

Vznášející se cizrna aneb nechte své dítě kouzlit

Velmi jednoduchá aktivita s nečekaným efektem. Pokud doma používáte k čištění sodu a ocet, pak víte, jak na sebe reagují. Tohle jsme doma zkoušeli už několikrát (třeba i s barvami) a vždy to mělo u dětí úspěch a dlouho se tím bavily.

Ale přidat do toho suchou cizrnu je další level. Proč? Protože cizrna po smíchání všech ingrediencí začne vyplouvat na povrch a zase klesat ke dnu. Děti tak mohou pozorovat, co se ve sklenici děje. My jsme potom zrníčka, která vyplavala na povrch, sbíraly sítkem.

Co k tomu potřebujete?

  • Džbánek s vodou;
  • sodu;
  • ocet; a
  • cizrnu nebo třeba zrnka kukuřice.

Postup:

Nádobu postavíme na tác pro případ, že by to vyšumělo ven stejně jako nám 😉 Do nádoby nalijeme vodu, nasypeme cizrnu a dáme do ní lžíci sody. Nechte dítě, ať obsah pořádně zamíchá. Do kelímku odlijte ocet a nechte dítě, ať ocet přilije do nádoby a pozoruje, co se bude dít.

Jedlé bláto

Pamatujete si bláto ze svého dětství? Tu mazlavou hmotu, která vám klouzala mezi prsty? Nacházeli jsme ji na dně rybníků a řek nebo na pěšinách po pořádném dešti.

Děti bláto milují, ale jakmile jsou z nich dospělí, většinou se mu vyhýbají obloukem. Hlavně se nezašpinit, že jo. Jenže uvažovali jste někdy nad benefitem hraní v blátě? Třeba že posiluje dětskou imunitu? A taky rozvíjí jejich smysly, protože máloco má podobnou konzistenci.

Ale je teprve březen a na hraní v blátě je přeci jen ještě zima. Proto tu pro vás mám návod na domácí jedlé bláto, které zabaví nejen předškoláky, ale i prťata. Spolehlivě!

Potřebujete:

  • bramborovou mouku;
  • kakao;
  • a vodu.

Já pro tento typ aktivit používám plastové kontejnery z Ikey. V jednom je bláto a v druhém voda. Děti mají k dispozici kartáčky a ručník. Chvilku si hrají se zvířátky v blátě a povídáme si o tom, která zvířátka mají ráda bláto a proč. V čem jim pomáhá. A potom zvíře přendají do vody, kde ho s pomocí kartáčku očistí, poté usuší a vrátí na farmu.

A protože vím, že v tomhle náročném období je potřeba, aby se máma nestarala jen o druhé, ale také o sebe, mám něco i pro vás: balíček 4 hluboce uvolňujících relaxací, vytvořených právě pro mámy. Jmenuje se „Doma v klidu“ a čeká v něm na vás: Ranní meditace pro radostný den, Pětiminutovka před výbuchem, Relaxace po náročném dni a Večerní relaxace pro unavenou mámu. To vše teď s 45% slevou. Celý balíček najdete zde

 

 

Šárka Chapman
Jsem máma tří dětí, autorka kurzů pro ženy>> a autorka relaxací >> a těhotenských afirmací zdarma. >> Inspiruji a podporuji ženy na jejich cestě mateřstvím tak, aby si ho užívaly a cítily se v něm dobře. Vyzkoušejte relaxaci Vlny moře zdarma >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů